داستان پروژه پرواز

آقای نظری از طریق سایت گروه معماری رینو با ما آشنا شدن و با عرفان تماس گرفتن و قرار بازدید از خونه خودشون که تازه خریده بودن رو گذاشتن. طبق روال همیشگی بعد از جلسه بازدید و مشاوره رایگان و گرفتن اطلاعات اولیه در محل پروژه از ایشون، ایده‌ها و طرح‌های اولیه خودمون رو به ایشون ارائه دادیم. داستان پروژه پرواز از این قراره که آقای نظری برای پسرشون خونه‌ای حدوداً 25 ساله خریده بودن تا بتونن زندگی جدید خودشون رو توی این خونه شروع کنن.

نام پروژه:
کاربری:
​​​​​​​محل پروژه:
کارفرما:
مساحت:
سال اجرا:

داستان پروژه

پرواز
آپارتمان مسکونی
تهران، شهرک پرواز، خیابان پروانه جنوبی
آقای نظری
76 متر مربع
1401

خونه آقای نظری توی محله شهرک پرواز بلوار فردوس قرار داشت و یه خونه نقلی دو خوابه با یه پلان عجیب و غریب توی طبقه اول یه ساختمون 4 طبقه بود. چرا میگم پلانش عجیب بود؟ چون وسط خونه یه نورگیر 12 متری اجرا کرده بودن که احتمالاً به اجبار قوانین شهرداری سال ساخت خونه بوده و چون خونه توی طبقه اول قرار داشت، این نورگیر به نور خونه کمکی نمی‌کرد و طراحان ما و آقای نظری تصمیم به کور کردن دو پنجره از سه پنجره نورگیر گرفتن. البته پلان نما و اتاق‌ها هم یه سری قناسی داشت که کار طراحان ما رو برای جانمایی وسایل سخت می‌کرد. یه مشکل دیگه این خونه، فضای هال کوچکش بود و برای حل این مشکل یه جزیره کاملاً متحرک طراحی کردیم که همسر آقای نظری بعد از اجرا از این بخش بازسازی خیلی خوشش اومد.
از اونجایی که این خونه برای آقای نظری کوچک و همسرشون بود و این خانواده داشتن کارهای مهاجرت خودشون رو انجام می‌دادن و ممکن بود هر زمانی پروازشون رو به محل زندگی جدید شروع کنن، نمی‌خواستن که از نظر هزینه یه بازسازی خیلی اساسی کنن و از یه طرفی هم ذوق اولین خونه‌شون رو داشتن. پس آیتم‌های اصلی این بازسازی تعویض پوشش کف، بازسازی اساسی آشپزخانه، بهبود فضای راهروی ورودی و نورگیر، بازسازی اساسی سرویس‌های بهداشتی، تعویض پنجره‌ها و در آخر گچکاری و رنگ آمیزی کل خونه بود که شما می‌تونی عکس جزئیات اجرایی و عکس‌های بعد از اجرای پروژه رو توی این صفحه ببینی.
پروژه پرواز و کار با خانواده آقای نظری برای گروه معماری رینو یه تجربه متفاوت و جذاب بود. ما اجرای این پروژه رو توی 40 روز تموم کردیم و موفق شدیم به قولی که به آقای نظری و همسرشون داده بودیم به موقع عمل کنیم و این خانواده بعد از بازسازی زندگی مشترک خودشون رو شروع کردن. امیدواریم که به زودی کارهای مهاجرتشون به نتیجه برسه و بتونن به هدفی که برای خانواده کوچک خودشون دارن برسن.​​​​​​​

عکس‌های پروژه

قبل بازسازی:

حین بازسازی:

بعد بازسازی:

این فرم رو پر کن تا ما در 24 ساعت آینده با شما برای مشاوره بازسازی و طراحی تماس بگیریم و راجع به پروژه شما با هم صحبت کنیم.​​​​​​​​​​​​​​

فرم مشاوره رایگان

موضوع مشاوره:

با کدوم راحتی؟

ثبت

ممنون، گروه معماری رینو تا 24 ساعت باهات تماس می‌گیره.

بیا راجع به پروژه شما صحبت کنیم